Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Tiskové zprávy Sportovci zviditelňují kraj

Sportovci zviditelňují kraj

24. 3. 2019

Nejúspěšnější sportovci Pardubického kraje za rok 2018 byli vyhlášeni.

Sportovci zviditelňují kraj

Sportovci zviditelňují kraj

Navštívila jsem akci Pardubického kraje a PKO ČUS. 12. 3. 2019 jsem byla pozvána na slavnostní vyhlášení NEJÚSPĚŠNĚJŠÍCH SPORTOVCŮ PARDUBICKÉHO KRAJE ZA ROK 2018. Měla jsem tu čest být i součástí předávání cen. Na pódiu probíhalo defilé šikovných sportovně založených lidí, kteří šíří slávu kraje v naší zemi, v Evropě a dokonce i na celém světě. Všem patří velké poděkování a přání dalších úspěchů.

Citace z novin o těch nejviditelnějších: „Výborné výsledky ve sjezdu na divoké vodě vynesly kanoistu z TJ Synthesia Pardubice Ondřeje Rolence na nejvyšší příčku mezi sportovci Pardubického kraje v loňském roce. Druhé místo obsadil plochodrážní jezdec AMK Zlatá přilba Pardubice Václav Milík a třetí skončil basketbalista BK JIP Pardubice Viktor Pulpán. Z týmů byl nejvýše oceněn futsalový fenomén FK ERA-PACK Chrudim, za ním basketbalové družstvo mužů BK JIP Pardubice a plochodrážníci z AMK ZP Pardubice.“

Obdivovala jsem i sportovce, kteří kromě sportovních limitů překonávají  svůj hendikep. Je překvapující, že nás tito sportovci reprezentují i na evropských a světových šampionátech. Letos byli v této kategorii oceněni plavec Jan Holub z Ústí nad Orlicí, hráč boccii Adam Peška z Léčebny Košumberk a atlet Jaroslav Petrouš z Pardubic.

 

Mgr. Hana Štěpánová, radní Pardubického kraje zodpovědná za regionální rozvoj, evropské fondy a inovace (STAN)

Autor: Hana Štěpánová