Hlavní stránka Regiony Pardubický kraj Krajské volby 2020

Krajské volby 2020

Příprava na krajské volby v Pardubickém kraji je v plném proudu

V situaci, kdy se naší zemí šíří onemocnění novým typem koronaviru, jsme my, starostové obcí a měst nejen v Pardubickém kraji první, na koho se občané obracejí s nejrůznějšími dotazy a potřebami, ale i s obavami. Bezprostředně reagujeme na opatření vlády, která doslova mění životy občanů ve městech a obcích. Řešíme vše potřebné podle vládních nařízení, ale i doporučení dalších institucí. Téměř z hodiny na hodinu přijímáme nová opatření proti dalšímu šíření epidemie, zajšťujeme roušky a sami hledáme cesty pro rychlou komunikaci a informovanost spoluobčanů. Snažíme se co nejvíce ochránit všechny. 

Naše kandidátka

Kandidátku STANu do krajských voleb 2020 v Pardubickém kraji tvoří vzdělaní lidé se zkušenostmi v samosprávě, zdravotnictví, školství i sportu, v dopravě, stavebnictví i vodohospodářství. Jsou to starostové, místostarostové, radní i zastupitelé obcí a měst, živnostníci a podnikatelé, ale i lékař - chirurg, záchranář, pedagog, trenér i projektant. Lídryní je starostka Řečan nad Labem, členka předsednictva a celostátního výboru STAN Michaela Matoušková. „Otevřeli jsme prostor pracovitým lidem, kteří něco dokázali, kteří jsou invenční a své nápady dokážou prosadit a chtějí tvořit společný výsledek.“

Naše volební témata

V tématech Pardubického kraje se dobře orientujeme, protože v současném volebním období máme v jeho vedení radní za STAN Hanu Štěpánovou a v Zastupitelstvu 3 naše zástupce; kromě Hany Štěpánové ještě starostu Vraclavi Oldřicha Koblížka a starostu Českých Heřmanic Pavla Eliáše. 

Kdy kandidáty a témata odtajníme?

Naši kandidátku a zaměření kampaně plánujeme představit médiím a veřejnosti do konce dubna. Vše se odvíjí od situace spojené se šíření epidemie nového koronaviru v České republice, která se stále mění.

Jaký výsledek by pro nás byl úspěchem?

Každá kandidující strana, která jde do voleb, chce získat co nejlepší výsledek, chce vyhrát. S přihlédnutím k reálným možnostem by pro nás byl úspěch obhájit tři krajské zastupitele a pozici radního.  Ale může jich být víc. Při troše nadsázky si dokážeme představit, že by si voliči po dvaceti letech zvolili do čela Pardubického kraje historicky poprvé ženu – hejtmanku. 

Jana Rosenbergerová, tajemnice