Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj V Dřevohosticích je živo, i když je náměstí vylidněné

V Dřevohosticích je živo, i když je náměstí vylidněné

8. 4. 2020

Studio pohádek na zámku v Dřevohosticích začalo vysílat v polovině března. "Roušky máme ušité a tak čteme dětem pohádky,“ říká starosta městysu Petr Dostál.

V Dřevohosticích je živo, i když je náměstí vylidněné

V Dřevohosticích je živo, i když je náměstí vylidněné

Na úvod prvního pohádkového večera přivítal všechny diváky a začal hádankou: „Co na chvíli zdobí vaši pusu, nos i ouška? ...přece protikoronavirová rouška.“  Červená karkulka byla první pohádkou, kterou pro děti přednesli starosta, kastelán zámku a paní referentka ze stavebního úřadu. Dnes, po třech týdnech se jejich první video pyšní 5200 shlédnutími.

Pravidelně usedají před kameru, aby pokračovali ve zpříjemnění středečních a nedělních večerů. Jak šla zvířátka do světa, Perníková chaloupka, Tři prasátka a další se těší více než tisícovce shlédnutí. Na pohádky ze zámeckého studia nečekají jen děti, ale celé rodiny místních občanů. Díky internetu je možné, že věhlas městysu Dřevohostice překročil hranice obce i mimo Olomoucký kraj.

Zatímco večer se čtou pohádky, přes den probíhají v obci stavební práce. Na začátku dubna byly zahájeny práce s odvlhčením obvodového zdiva zámku. Na ulici Lesní budou až do konce týdne pracovat plynaři, pak Vak Přerov opraví čtyři kanalizační šachty. Završením bude celoplošné položení nového asfaltového pokrytí vozovky.

Velikonoce letos neproběhnou tak, jak jsme zvyklí. Omezení pohybu, vzájemných kontaktů a návštěv bude znamenat velký zásah do tradičních zvyků. Skupiny hochů vyrážejících s řehtačkami na klapotání budou lidé vyhlížet marně. Stejně tak pomlázka na Velikonoční pondělí bude probíhat jen v rodinném kruhu mezi příbuznými. „To ale neznamená, že bychom měli na svátky jara a svátky křesťanské zcela zapomenout a omezit velikonoční výzdobu. Právě naopak! Na náměstí už se díky našim kreativcům zdobí velikonoční strom,“ říká starosta obce.

Pohádky ze studia pohádek lze sledovat zde.
www.drevohostice.cz

 

Autor: Yveta Sommerová

Fotoalbum