Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Tiskové zprávy PIRÁTI a STAROSTOVÉ budou v Olomouckém kraji rozdávat česnek. Kraj musí myslet na budoucnost svých obyvatel.

PIRÁTI a STAROSTOVÉ budou v Olomouckém kraji rozdávat česnek. Kraj musí myslet na budoucnost svých obyvatel.

2. 9. 2020

PIRÁTI a STAROSTOVÉ dnes odstartovali svou kampaň před volbami do zastupitelstva Olomouckého kraje. Ústřední heslo jejich kampaně je TVOŘÍME BUDOUCNOST. Priority jejich programu jsou kvalitní dopravní infrastruktura, zadržování vody v krajině a ekonomický rozvoj jednotlivých regionů. V kampani se chtějí zaměřit především na kontakt s voliči a využít k tomu originálních předmětů. Lokálního česneku a levandule.

PIRÁTI a STAROSTOVÉ

PIRÁTI a STAROSTOVÉ

„Mám z této koalice radost. Rozhodnutí kandidovat společně si odhlasovali sami členové obou stran. V této koalici tak spojujeme mladou sílu, energii a bohaté zkušenosti. Společně jsme silnější,“ říká místopředseda České pirátské strany Vojtěch Pikal.

„Máme bohaté zkušenosti z působení na mnoha radnicích v Olomouckém kraji. Tuto zkušenost chceme přenést i do krajského zastupitelstva. Umíme v obcích a městech efektivně hospodařit s veřejnými financemi, což se bohužel o Olomouckém kraji, který je jeden z nejzadluženějších říct nedá,“ říká místopředseda hnutí STAN Radim Sršeň.

„Nabízím své dlouholeté manažerské zkušenosti a korektní a férový přístup. Olomoucký kraj si zaslouží otevřenou a transparentní politiku. Zaslouží si také někoho, kdo se mu bude věnovat na 100 %. Podařilo se nám poskládat kandidátku složenou z odborníků z různých profesních oblastí. Máme rovnoměrné zastoupení kandidátů ze všech okresů. Doplňujeme se i generačně. Jsme připraveni převzít odpovědnost za řízení kraje,“ říká lídr a kandidát na hejtmana Josef Suchánek.

Na společné kandidátce je řada komunálních politiků z mnoha měst a obcí v Olomouckém kraji a další odborníci. V kampani se chtějí PIRÁTI a STAROSTOVÉ zaměřit především na přímý kontakt s voliči. Voličům budou rozdávat lokální česnek a levanduli, jako symbol podpory regionálních producentů.

„Ústředním heslem naší kampaně je TVOŘÍME BUDOUCNOST. Kraj by podle nás měl myslet na budoucnost svých obyvatel, měl by se starat o to, aby lidé měli dobré podmínky pro život, aby tu pro ně byla dobře placená práce a nemuseli odcházet za prací jinam. Máme jasný plán, jak toho dosáhnout,“ říká pirátská jednička a dvojka společné kandidátky Zdeňka Dvořáková Kocourková.

Mezi hlavní programové priority koalice PIRÁTI a STAROSTOVÉ patří kvalitní dopravní infrastruktura, šetrný přístup ke krajině a regionální rozvoj. Celý 12bodový volební program je k dispozici na webu www.pirati-starostove.cz

PIRÁTI a STAROSTOVÉ kandidují s vylosovaným číslem 21.

Krajské volby se uskuteční 2. a 3. října.


Josef Suchánek
Krajský lídr Pirátů a Starostů
730 806 812
Josef.suchanek@stan.cz
 
Zdeňka Dvořáková Kocourková
Krajská lídryně Pirátů a Starostů
774 204 491
dvorakovakocourkova@gmail.com
 
Tomáš Nakládal
volební manažer
724 324 165
nakladat@gmail.com

Antonín Štěpán
volební manažer
733 147 625
antonin.stepan@pirati.cz