Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Tiskové zprávy Navazujeme na dobrou spolupráci z komunální politiky

Navazujeme na dobrou spolupráci z komunální politiky

27. 7. 2020

V říjnových krajských volbách budeme kandidovat společně s Českou pirátskou stranou v koalici PIRÁTI a STAROSTOVÉ.  

PIRÁTI a STAROSTOVÉ

PIRÁTI a STAROSTOVÉ

Kandidátem na hejtmana je zkušený manažer, v současnosti ředitel Správy kolejí a menz Univerzity Palackého v Olomouci Josef Suchánek z hnutí STAN. Piráty vede ambasadorka Rekonstrukce státu a šumperská podnikatelka Zdeňka Dvořáková Kocourková, která je druhá v pořadí na společné kandidátce.

„Máme stejný názor na většinu témat. Přicházíme s jasnými návrhy, jak řešit dopravu, jak zlepšit stav naší krajiny nebo podpořit rozvoj odlehlých regionů našeho kraje. Je tedy logické spojit síly a kandidovat společně,“ říká Josef Suchánek. 

O společném postupu rozhodli hlasováním členové obou stran v krajích. PIRÁTI a STAROSTOVÉ navazují na úspěšnou spolupráci z komunální politiky. Velmi dobře funguje vzájemná spolupráce v některých městech Olomouckého kraje, například v zastupitelstvu města Olomouc, v Prostějově nebo Zábřehu.

„Skvěle se doplňujeme. Piráti mají mnoho chytrých řešení a silnější zastoupení ve větších městech, Starostové zase zkušenosti a silnější zastoupení v menších městech a na venkově. Dohromady máme dokonalý přehled, jak náš kraj funguje a jak mu můžeme pomoci,“ doplňuje Zdeňka Dvořáková Kocourková. 

Kandidovat v barvách  PIRÁTI a STAROSTOVÉ bude řada lokálních osobností, starostů a odborníků na různé oblasti. Dosavadní průzkumy ukazují, že spojení do koalice PIRÁTI a STAROSTOVÉ nabízí voličům alternativu, která má možnost v krajských volbách zvítězit.

První pětka společné kandidátky:  

1. Ing. Josef Suchánek (STAN), Olomouc
2. Ing. Zdeňka Dvořáková Kocourková (Piráti), Šumperk
3. Ing. et Ing. Martin Šmída (Piráti), Majetín
4. Ing. Tomáš Müller (STAN), Nová Hradečná
5. Jaromír Horký (Piráti), Přerov


Tomáš Nakládal
volební manažer 
724 324 165
nakladat@gmail.com