Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Stavební práce v Senici na Hané čile pokračují

Stavební práce v Senici na Hané čile pokračují

16. 4. 2020

Obci Senice na Hané se v loňském roce podařilo zajistit finanční prostředky na rekonstrukci kulturního domu.

Senice na Hané

Senice na Hané

„I přes hygienická opatření a omezení kvůli koronaviru probíhají práce v současné době v plném proudu. Celá rekonstrukce se skládá z několika celků, které se postupně dokončují,“ sdělil Michal Tichý, starosta Senice na Hané.  

Rekonstrukce kanceláří Obecního úřadu a oprava střechy včetně zateplení půdy je již hotová. Nyní se pilně pracuje na opravě vnitřních prostor, foyer a opravě stropu v sále kulturního domu. Následně bude zrekonstruován vstup do kulturního domu a dokončí se zateplení čelní strany objektu.

Celá rekonstrukce bude stát cca 6,5 mil. Kč, při čemž obec má přislíbenou dotaci z Ministerstva pro místní rozvoj, která pokryje 70 % z výše uvedených nákladů.

Pokračování v započatých zakázkách je pro tuto dobu velmi důležité. Očekává se, že utlumení ekonomiky kvůli nouzovému stavu bude znamenat růst nezaměstnanosti. Obce mohou pomoci i maličkostmi, jako je například uveřejnění nabídky práce. Na obecním webu Senice na Hané nedávno zveřejnili nabídku Dobrovolného svazu obcí Ústín a Těšetice na pozici technického pracovníka nebo pracovnici na ČOV. Vcelku nestandardní podmínky, které zahrnovaly nepřetržitý směnný provoz, nepravidelnou pracovní dobu a zkrácený pracovní úvazek, oslovily několik lidí a do 5 dní bylo místo obsazeno.  

V Senici na Hané patří mezi největší zaměstnavatele Zemědělské družstvo Senice na Hané, Zemědělské družstvo Haná a dále akciová společnost PANAV. „Doufáme, že tuto mimořádnou dobu všechny společnosti ustojí,“ sdělil starosta obce Michal Tichý.

 

Autor: Yveta Sommerová

Fotoalbum