Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Připravujeme výstavbu 15 rodinných domků

Připravujeme výstavbu 15 rodinných domků

23. 7. 2020

Město Konice se svými třemi tisíci obyvatel nabízí školství od mateřské školy až po gymnázium.

Michal Obrusník

Michal Obrusník

Zajištěna je lékařská péče jak obvodních lékařů, tak i specialistů. Město disponuje také dvěma lékárnami. Jelikož jsme městem s rozšířenou působností, nabízíme i komplexní služby veřejné správy. Zajištěna je samozřejmě dopravní obslužnost, služby převážného sortimentu zboží i bankovní služby. Nedávno jsme otevřeli krásné komunitní centrum, ve kterém plánujeme zřídit i kinokavárnu. V rozjezdu aktivit tohoto centra nás přibrzdil koronavirus.

Konice je dobrým místem pro život a tak chceme rozšířit naše kapacity bydlení. V letošním roce zahájíme výstavbu infrastruktury pro patnáct rodinných domů. Pozemky jsou v krásné lokalitě, mají nadstandardní velikost a myslíme si, že je prodáváme za velice slušnou cenu, tisíc korun za metr plus DPH.

Dalším v pořadí bude realizace záměru vybudování cyklostezky. Chceme propojit Konici s Prostějovem cyklostezkou údolím říčky Romže. Reálnost tohoto záměru je dána i shodou zástupců obcí na trase cyklostezky. Užitek této spojnice není jen v turistickém propojení Hané s Drahanskou vrchovinou, ale i v další možnosti způsobu dojíždění za prací.

Intenzivně pracujeme i na projektu revitalizace náměstí a mohu říci, že studie vzhledu našeho centra se nám skutečně povedla.

V dohledu je významné rozšíření možností nakupování potravin a dalších služeb.
 
Michal Obrusník
starosta města Konice
kandidát do zastupitelstva Olomouckého kraje