Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Na bicyklech se projíždělo Němčickem

Na bicyklech se projíždělo Němčickem

14. 9. 2020

V sobotu 12. září 2020 se opět uskutečnila cyklosobota Na bicyklech Němčickem. Tato kulturně cykloturistická akce je již tradičním podnikem, který se letos koná po devatenácté. Stále se těší velké popularitě přesahující hranice mikroregionu Němčicko a účastní se ho cyklisté z celého Olomouckého kraje a dalších míst z České republiky.

Na bicyklech se projíždělo Němčickem

Na bicyklech se projíždělo Němčickem

Cyklisté si vždy vyberou z různých stanovišť, tedy obcí mikroregionu Němčicko některou obec, kde obdrží letáček s mapkou a prvním razítkem a následně pokračují do ostatních vesnic. 

V předchozích ročnících končil závod v předem určené obci, která se postarala o kulturní program pro všechny zúčastněné. V letošním roce mělo bicyklování Němčickem mělo opět štěstí na slunečné počasí. Bohužel byl tento ročník ovlivněn koronavirovým omezením a tak závěrečná kulturní tečka nebyla. I tak to spoustu cyklistů neodradilo a bicyklování Němčickem se zúčastnily celé rodiny s dětmi i ti dříve narození. 

Na trati jste mohli potkat i zajímavé osobnosti, např. u sympatické starostky Jany Přecechtělové v Srbcích, Stanislava Polčáka, předsedu Sdružení místních samospráv a současně europoslance, který v rámci projektu Podpora živého venkova akci podpořil a z obce Srbce vyrazil i do dalších obcí. 

Na jednom z dalších stanovišť, a to v krásné zahradě v Mořicích, jste mohli potkat kandidáta na hejtmana za koalici Piráti a Starostové Josefa Suchánka společně se Zdeňkou Dvořákovou Kocourkovou, jak si pochutnávali na chutných klobáskách přímo z grilu. 

V Pavlovicích u Kojetína jste mohli ochutnat regionální produkty a také vynikající škvarkovou pomazánku na čerstvém chlebu a třeba v Pivíně se občerstvit z pojízdné maringotky.

Samozřejmě na každém zastavení vás vždy uvítali místní pořadatelé a dodali vám dobrou náladu provázenou milým úsměvem. 

Tak příští rok opět na shledanou na akci Na bicyklech Němčickem na jubilejním 20. ročníku.

Michal Frantík

Fotoalbum