Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Mistrovství Olomouckého kraje v MTB

Mistrovství Olomouckého kraje v MTB

31. 7. 2020

Během uplynulého víkendu se konal závod XC Hynčice 2020 v Hynčicích pod Sušinou, který byl zároveň zařazen jako mistrovství Olomouckého kraje a také mistrovství ČR DEAF pro letošní rok. Body sbírali závodníci i do dvou prestižních pohárů Jesenického Šneka a Šumperského poháru MTB.

Josef Suchánek dekoruje

Josef Suchánek dekoruje

Závodilo se v malebném horském prostředí areálu Kraličák, kde se zázemí, startovní a cílová aréna nachází přímo u stanice vleku. Děti do 10 let soutěžily na dětské sjezdovce a některým dal sklon tratě pořádně zabrat. Mládež od 11 let až po dospělé muže a ženy si dala pořádně do těla na hlavním 5kilometrovém okruhu s počátečním stoupáním k horní stanici lanové dráhy, přejezdem k rozhledně Stříbrná Twiggy a sjezdem po singl-trailích k rybníku Úžas. Tento okruh absolvovali závodníci podle kategorií několikrát.

Závod začal v dopoledních hodinách dětskými kategoriemi, do kterých nastoupilo téměř sedmdesát mladých bikerských nadějí. Všem devatenácti benjamínkům, tzn. dětem do 4 let na malých kolech i odrážedlech předal pamětní medaile i drobné ceny pan Josef Suchánek, zastupitel města Olomouce a kandidát do podzimních krajských voleb, společně s předsedou Olomouckého svazu cyklistiky panem Petrem Šrámkem. 

„Velká pochvala patří pořadatelům a zároveň poděkování, že jsem se mohl podílet na dekorování vítězů ve všech kategoriích. Věkové rozpětí závodníků neuhádnete! Nejmladší závodnici na bedně byly teprve 2 roky, nejstarší závodník, který dojel celou 15 km trať, letos slaví 70 let! Moje hluboká úcta,“ sdělil Josef Suchánek. 

Ředitelem závodu Romanem Brandýsem byli dekorováni i neúspěšnější chlapci a dívky v kategoriích předžáci a malí žáci.

V pravé poledne vyrazil na hlavní trať početný peloton téměř 80 bikerů, mladší a starší žáci, kadeti, ženy, muži-masters. Ve 13.20 hodin odstartovali muži Elite, A, B a junioři na 4 okruhy. Tento čtyřicetihlavý balík předvedl opravdu skvělé technické i výkonnostní kousky.

Tečku za slavnostním ceremoniálem a vyhlášením nejlepších závodníků ve 14 kategoriích udělala průtrž mračen, kdy se doslova provazy vody snášely na závodiště. Věříme, že padaly kapky štěstí všem, nejen vítězům, ale i 212 účastníkům. Všem proto pořadatelé děkují za účast a předvedené výkony. V neposlední řadě patří poděkovaní všem, kteří tvořili pořadatelský tým a také partnerům závodu.

Výsledky - hlavní závod 4 okruhy – absolutní pořadí:
1. Tomáš Fláma - TS Bohemia
2. Josef Machač - Cyklo team KOLARNA
3. Matyáš Strupek – Bike team TJ Zlaté Hory

Ženy – A
1. Klára Kubínová - DK BIKESHOP Racing Team
2. Tereza Nesetová - IN-LIFE cycling team
3. Michaela Bojková - BIKE2000

Kompletní výsledky celkově i po kategoriích naleznete zde:
http://www.kolarna.eu/vysledky-xc-hyncice-26-7-2020/
Fotografie Barunky Brandýsové ze závodu: 
https://bhavran.rajce.idnes.cz
děti
https://bhavran.rajce.idnes.cz/XC_Hyncice_pod_Susinou_26.7.2020_-_deti/


Michal Frantík
registrovaný příznivec STAN a velký fanda cyklistiky