Hlavní stránka Regiony Olomoucký kraj Hektické dny máme za sebou

Hektické dny máme za sebou

14. 4. 2020

Na nedostatek ochranných prostředků zareagovaly vysoké školy i české firmy. Za 30 dní se aktivovalo nespočet vývojářských týmů, kdo mohl něčím přispět, tak začal s výrobou desinfekce či vývojem ochranných prostředků, textilní firmy transformovaly výrobní program na šití bavlněných roušek.

Michal Obrusník

Michal Obrusník

Hektické dny, kdy se promptně řešila realizace vládních opatření, a absolutní nedostatek prostředků už pominuly. „Nyní je potřeba pracovat systematicky a plánovat kroky dopředu,“ doplňuje starosta Michal Obrusník.

Na webu města Konice zveřejnili přehled nabídek vztahujících se ke koronaviru, který vytvořil Krizový štáb Olomouckého kraje. Do Velikonoc bylo v tabulce uvedeno přes 230 nabídek, z nichž se téměř třetina váže k šití nebo zabezpečení roušek, k osobní pomoci se přihlásilo asi 16 dobrovolníků, kteří chtějí pomoci při obstarávání nákupů potravin a léků seniorům, pro rozvoz jídla nebo roušek. Ojedinělou nabídkou byla pomoc s činností ve státní správě, ve skladové evidenci, administrativě nebo pomoc v komunikaci s lidmi.

„Přehled jsme zveřejnili na webu našeho města, aby byl dostupný nejen občanům, ale také firmám, které díky němu mohou navázat nové obchodní vztahy a podpořit české firmy, které rychle zareagovaly na potřeby koronavirové doby,“ vysvětlil Michal Obrusník starosta Konice.

„V tuto chvíli oceňuji všechny dobrovolnické aktivity. Rád bych poděkoval zejména paní Janě Hemzal, která se bezprostředně pustila do šití roušek, dále ženám, které šily v našem Komunitním centru Konice, a také Charitě Konice, která je pro nás naprosto zásadním partnerem. Poděkování patří i všem prodavačkám a prodavačům v obchodech, stejně tak jako zaměstnancům našich Technických služeb,“ vyjádřil se starosta Konice.

Přehled nabídek najdete na webu města Konice http://konice.cz/

 

Autor: Yveta Sommerová