Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj V Moravskoslezském kraji se budou letos silnice opravovat za necelou miliardu.

V Moravskoslezském kraji se budou letos silnice opravovat za necelou miliardu.

21. 1. 2019

Více než osm set miliónů korun plánuje v letošním roce proinvestovat kraj na opravu silnic druhé a třetí třídy a na opravy mostů v majetku kraje.

ilustrační foto

ilustrační foto

Největší dopravní stavby se budou realizovat v krajském městě. Předpokládá se pokračování rekonstrukce Výškovických mostů, jakož i další etapa rekonstrukce estakády Bazaly.  Kraj předpokládá v letošním roce dokončení výstavby prodloužené Mostní na silnici II/478. Velká zátěž pro řidiče v Ostravě bude rovněž rekonstrukce a modernizace Opavské ulice a mostu přes železnici ve Svinově, které započnou na jaro a  dokončení je naplánováno do konce roku.

Dalších dvanáct velkých rekonstrukcí mostů bude zahájeno mimo krajské město. Dokončeny by letos měly být další tři stavby započaté v loňském roce. Připraveno je pak i několik  dalších staveb za téměř půl miliardy pro případ, že by se kraji podařilo získat další finanční prostředky.

Celkem by však na opravy silnic a mostů v Moravském kraji bylo potřeba, podle průzkumu realizovaném před dvěma lety, minimálně šest miliard neboť jak průzkum na 2735 kilometrech a na nich stojících 1122 mostech ukázal, téměř jedna třetina je v havarijním stavu.

Autor: L Honusek 2  |  Zdroj: www.kr-moravskoslezsky.cz