Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj V Moravskoslezské organizaci zvolili nové vedení

V Moravskoslezské organizaci zvolili nové vedení

28. 3. 2019

Krajský sněm Moravskoslezské organizace hnutí se uskutečnil ve čtvrtek 28.3. v Horních Tošanovicích.

Krajský sněm MSK 2019

Krajský sněm MSK 2019

Přítomní členové a registrovaní příznivci se ve 14 hodin sešli v sále obecního úřadu, aby rozhodi o novém krajském vedení, delegátech republikového sněmu a projednali další směřování krajské organizace při jednáních o sestavení kandidátky pro krajské volby v roce 2020.

Přítomní přivítali i zástupce vedení hnutí. Do Horních Tošanovic přijeli sněm pozdravit místopředsedkyně hnutí Věra Kovářová, poslanec a předseda poslaneckého klubu Parlamentu ČR Jan Farský a poslanec Evropské parlmentu Stanislav Polčák.

Při volbách krajského sedmičlenného vedení pro následující období obhájil post předsedy starosta Horní Suché Jan Lipner. Novou místopředsedkyní byla zvolena starostka obce Bukovec Monika Czepczorová. V krajském vedení zůstávají tajemník hnutí Ladislav Honusek a starosta Horních Tošanovic Petr Martiňák. Nově byli za členy výboru zvoleni Petr Letocha člen zastupitelstva města Karviná, starosta Hošťálkovic Jiří Jureček  a Michael Rataj starosta obce Branka u Opavy.

V krajském výboru tak skončili Robert Borski starosta Hrádku, Martin Víteček z Opavy, starostka Velkých Heraltic Jana Zechová a Šárka Kapková z Rychvaldu.

Autor: L Honusek 2