Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Staráme se: Přehled aktuálně důležitých kontaktů pro MS kraj

Staráme se: Přehled aktuálně důležitých kontaktů pro MS kraj

24. 3. 2020

I starostové v Moravskoslezském kraji naskočili na vlnu laskavosti a dobročinnosti. V obcích organizují šití roušek, shánějí materiál, mobilizují dobrovolníky a snaží se co nejefektivněji zajistit chod obcí a měst.

Jiří Jureček předávající ušité roušky v Městské nemocnici na Fifejdách

Jiří Jureček předávající ušité roušky v Městské nemocnici na Fifejdách

V zájmu všech starostů napříč republikou je zamezení šíření epidemie koronaviru a tím pádem udržení co nejmenšího počtu nakažených. V tomto ohledu je na tom Moravskoslezský kraj velmi dobře. Rychlá reakce starostů při uzavírání škol, bleskové předávání informací obyvatelům prostřednictvím rozhlasu, webu, sociálních sítí, ale nově i aplikace mobilní rozhlas napomohla k dobrému zvládnutí situace.

Starosta Hošťálkovic Jiří Jureček organizoval ve své obci šití roušek jako jeden z prvních starostů moravskoslezského kraje. Na začátku minulého týdne rozdal občanům přes 230 ks roušek a 100 ks putovalo navíc do Městské Nemocnice Ostrava Fifejdy. “I přes velmi náročný týden mě velice potěšila ochota, vstřícnost, vlna solidarity a vzájemná podpora od většiny lidí. Díky nim jsme již na prvních rouškách začali pracovat v neděli a v pondělí pak byly první vzorky na světě. V úterý jsme začali jako první v Ostravě s distribucí první várky roušek a to jsme ještě ani nevěděli, že to bude za další dny povinnost!”, doplnil Jureček. 

Stejně důležité jako šití roušek je i zajištění nákupů nebo léků pro seniory a pro lidi v karanténě. To obstarávají především rodinní příslušníci, ale i dobrovolníci a neziskové organizace. Připravili jsme souhrn důležitých kontaktů pro MS kraj. 

 

Autor: L Honusek 2