Hlavní stránka Regiony Moravskoslezský kraj Po nátlaku starostů zveřejnily krajské hygienické stanice data o nakažených.

Po nátlaku starostů zveřejnily krajské hygienické stanice data o nakažených.

29. 3. 2020

Po několikadenním nátlaku starostů a veřejnosti na krajské hygienické stanice, začaly zveřejňovat počty infikovaných koronavirem alespoň po jednotlivých okresech. 

Vývoj počtu postižených v kraji.

Vývoj počtu postižených v kraji.

V pátek odpoledne zveřejnili počty nemocných po jednotlivých obcích. Konečně tak existují data, které informují občany o aktuálním stavu. Bližší a konkrétnější informace už ale poskytnout nemohou, bojí se reakcí okolí. Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje zveřejnila informace o epidemiologické situaci ve výskytu akutních respiračních infekcí a chřipky ve 12. kalendářním týdnu. “Ve 12. kalendářním týdnu klesla v Moravskoslezském kraji nemocnost na akutní respirační infekce (ARI) o téměř 40 % a dosáhla 718 případů na 100 000 obyvatel.Nejvyšší počet nemocných byl hlášen z okresu Karviná, kde onemocnělo 976 osob na 100 000 obyvatel. Stále přetrvává nejvyšší specifická nemocnost ve věkové skupině 0 - 5 letých dětí, která dosáhla 1260 případů na 100 000 obyvatel,” uvedla Krajská hygienická stanice Moravskoslezského kraje. Zároveň ale dodává, že s ohledem na platné právní předpisy v oblasti ochrany osobních údajů není možné sdělovat žádné bližší podrobnosti a konkrétní informace. Ke dni 27.3.2020 je v Moravskoslezském kraji potvrzeno přes 200 případů.

Aktuální informace a přehled odběrových míst najdete na webu ministerstva zdravotnictví.

Autor: L Honusek 2