Hlavní stránka Regiony Královéhradecký kraj Kultura je kořením života

Kultura je kořením života

28. 5. 2020

V karanténním čase jsme s Vladimírem Jindrou, ředitelem KD Střelnice, poměrně intenzivně diskutovali, co a jak dál s kulturou ve městě.

Kultura je kořením života

Kultura je kořením života

 S tím také souvisí další krok, tedy zadání zpracování dokumentace k využití budoucího městského vrchlabského divadla, které vznikne rekonstrukcí kina. Otázka zněla, jak vykročíme dál, abychom se ještě více přiblížili realizaci tohoto očekávaného zařízení. Dohodli jsme zpracování podrobnější studie, ve které vyjasníme vše, co budova unese, včetně veškerého vybavení, osvětlení, vlastně všeho, ale s ohledem, aby to nestálo mnoho peněz a odpovídalo velikosti divácky zájmového území města a jeho okolí. V tomto případě je klíčová kapacita mírně nad 400 sedadel. K tomu musíme mít zpracovánu podrobnou studii, která přesně specifikuje velikost pódia, tahů ke zvedání kulis, navýšení počtu sedadel při optimálním zásahu do konstrukce budovy, aj.
V současné době jsme připraveni, v rámci postupného návratu do normálu, promítat kino, které jsme v budově KD Střelnice dovybavili s dotací Státního fondu kinematografie.
Sledujte webové stránky KD Střelnice, kde je program zveřejněn.

Jan SOBOTKA, starosta Vrchlabí a senátor

Autor: Miroslav Sazeček