Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Šlapanice nepovolí developerům výstavbu průmyslové zóny

Šlapanice nepovolí developerům výstavbu průmyslové zóny

17. 7. 2020

Snaha developerské firmy CTP postavit mezi brněnským letištěm a Šlapanicemi průmyslovou zónu po patnácti letech skončila neúspěchem. Zastupitelé Šlapanic na Brněnsku na svém červnovém jednání rozhodli o ukončení spolupráce. O neshodách Brněnský deník Rovnost informoval již dříve.

Michaela Trněná, starostka Šlapanic, kandidátka Starostů pro jižní Moravu.

Michaela Trněná, starostka Šlapanic, kandidátka Starostů pro jižní Moravu.

Přes negativní postoj zástupců města developer na přípravě projektu pokračuje. „Stále nabízíme otevřený dialog o podobě parku,“ sdělil za CTP David Chládek.

Jednání připouští také šlapanická starostka Michaela Trněná. Ta se ale místo spolupráce chce bavit o odchodu investora z katastru města. Firma tam vlastní několik pozemků. „Kvůli nesouhlasu obyvatel a ochraně životního prostředí výstavbu nepodporujeme. Navíc to ani není možné kvůli územnímu plánu. Naši předchůdci se s developerem sice dohodli, ale za okolností, které nejsou transparentní,“ zmínila.

Investoři chtěli na zemědělských pozemcích o desítkách hektarů postavit moderní business park. „Projekt kombinuje řadu funkcí. Nabízí prostor pro nájemce výrobních a logistických firem, obytnou část, zeleň i místo pro volnočasové aktivity,“ dodal Chládek.

Zdroj: denik.cz