Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl poděkoval vedením územních samospráv za neuvěřitelně obětavou práci v současné krizové situaci

Předseda Svazu měst a obcí ČR František Lukl poděkoval vedením územních samospráv za neuvěřitelně obětavou práci v současné krizové situaci

2. 4. 2020

"Chtěl bych Vám všem složit co největší poklonu. Za sebe i za Svaz měst a obcí ČR", napsal dnes František Lukl, předseda SMO ČR, starosta Kyjova a lídr Starostů pro jižní Moravu v krajských volbách, všem starostkám a starostům, primátorkám a primátorům.

Lídr Starostů pro jižní Moravu v letošních krajských volbách František Lukl.

Lídr Starostů pro jižní Moravu v letošních krajských volbách František Lukl.

"Ukázali jste celému národu, že jste ženy a muži na svých místech, ženy a muži se srdcem na dlani. V čase nejtěžším pro naši republiku, co naše generace zažila, jste prokázali neobyčejnou statečnost, zodpovědnost a obětavost vůči svým občanům a třistaprocentní pracovní nasazení," napsal Lukl.
V pozdravu a poděkování předsedy SMO ČR se dále praví: "Řídíte a koordinujete práci nejen svých zaměstnanců, jako jsou hasiči, strážníci či pracovníci sociálních služeb a další, které musíte chránit před přenosem koronavirové nákazy, přestože nemáte patřičné vybavení. Šijete roušky, rozvážíte dezinfekci nebo nákupy a obědy pro seniory, sháníte informace, staráte se prostě o svoje lidi. Spolu s dobrovolníky a spolu navzájem ukazujete světu, jakou sílu má vaše neuvěřitelná sounáležitost, soudržnost a solidarita. Stali jste se morálními vzory pro nás všechny a dodáváte nám sílu.
Kancelář Svazu se vám snaží přinést ten nejlepší informační servis, odpovídáme denně na desítky Vašich dotazů, posíláme dopisy s žádostí o stanoviska kompetentních úřadů ke každodenním situacím v nouzovém stavu. Chceme Vám poskytovat profesionální servis, který si bezesporu zasloužíte.
Za všechny naše zaměstnance, za sebe i za celý Svaz vám DĚKUJI."

Zdroj: Moderní obec