Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Město Břeclav rozdává dezinfekci pro seniory zdarma

Město Břeclav rozdává dezinfekci pro seniory zdarma

16. 11. 2020

Lahvičky se 300 ml dezinfekce mohli dostat tento týden senioři i občané na ulici v centru města od dobrovolníků, od pokladních v deseti prodejnách potravin ve všech městských částech nebo ve výdejnách obědů Domova seniorů. Dobrovolníci z ADRY pomohli rozdat lahvičky s dezinfekcí i ve svém charitativním obchůdku. 

Jakub Matuška, místostarosta Břeclavi

Jakub Matuška, místostarosta Břeclavi

Akce města DEZINFEKCE ZDARMA bude pokračovat i v nadcházejícím týdnu, kdy jsou připraveni pomoci břeclavští skauti a lahvičky s dezinfekcí budou doplňovány také do pokladen obchodů s potravinami.

„Jde sice o drobnost, ale chceme občanům pomoct aspoň tímto způsobem. Očista rukou je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak předejít nákaze. Opatření už trvají dlouho, někdy je třeba zatnout zuby, ale věřím, že to zvládneme,“ říká místostarosta Jakub Matuška.

O dezinfekci je velký zájem, dobrovolníci ji aktivně nabízeli seniorům, ale neodmítli ani zájemce z mladší generace. Město Břeclav je ve spolupráci s Technickými službami připraveno věnovat občanům zhruba 3000 lahviček dezinfekcí.

Připomínáme také, že pokud si potřebují senioři v této době třeba popovídat nebo zjistit informace, zřídilo pro ně město speciální telefonní linku, kde je na dotazy připravena odpovídat paní Jarmila Šmídová z oddělení sociálních služeb. Volat můžete ve všední den na tel.: 519 311 322 (v pracovní době).

zdroj: breclav.eu

Autor: Jakub Krainer