Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Máme to povolený! říkala o nelegálním odběru vody. Ke své smůle potkala starostu

Máme to povolený! říkala o nelegálním odběru vody. Ke své smůle potkala starostu

23. 7. 2020

Máme to povolený! říkala o nelegálním odběru vody. Ke své smůle potkala starostu

Starosta Jevišovic Pavel Málek (STAN).

Starosta Jevišovic Pavel Málek (STAN).

Ani hbitá odpověď slečny nestačila starostovi Jevišovic Pavlovi Málkovi, který přistihl skupinku cizích lidí, jak si bez povolení berou litry pitné vody z kohoutku na tamním hřbitově.

„U stojanu stála dvě auta a osádka brala vodu. Řekl jsem jim, že voda je pro hřbitov a pokud jsou táborníci, ať si berou vodu v táboře. Dívka mi řekla: Ale my to máme od starosty povolený! Zasmál jsem se a říkám: Starosta jsem já a nikomu jsem souhlas nedal,“ informoval na sociální síti Málek.

Jak starosta dodal, radnice platí za vodu z tohoto odběrného místa nemalé peníze. „Vyúčtování za toto odběrné místo jsou stovky kubíků,“ upozornil Málek s tím, že další opatření bude ještě vedení městečka zvažovat. Odkud mladí lidé byli, není jasné. Starosta policii nevolal.

Dohodu s táborníky na odběr pitné vody přímo z obecního úřadu měli například v nedalekém Boskovštejně. „V obci je studna, ale jen s užitkovou vodou. Táborníci proto u nás brali vodu přímo na obci. Protislužbou hrabali posekanou trávu,“ přiblížila starostka Alena Hostašová.

Zdroj: https://znojemsky.denik.cz/zpravy_region/mame-to-povoleny-rikala-o-nelegalnim-odberu-vody-ke-sve-smule-potkala-starostu-20200722.html