Hlavní stránka Regiony Jihomoravský kraj Kyjovský starosta Lukl zůstává předsedou Svazu měst a obcí

Kyjovský starosta Lukl zůstává předsedou Svazu měst a obcí

8. 4. 2020

Kyjovský starosta František Lukl v neděli nabídl svou funkci předsedy republikového Svazu měst a obcí. Reagoval tak na pobouření části veřejnosti na fotografii ze sobotního jednání expertního týmu u prezidenta republiky Miloše Zemana, kde stolovníci v rouškách měli od sebe při občerstvení nedostatečné odstupy.

Kandidát Starostů pro jižní Moravu na hejtmana.

Kandidát Starostů pro jižní Moravu na hejtmana.

Vedení Svazu ale svého předsedu při úterní videokonferenci vyzvalo k setrvání ve funkci. Členové grémia tak vyjádřili předsedovi plnou podporu a shodli se, že nabídku rezignace nepřijmou. „Z rozjetého vlaku se nevystupuje a není k tomu ani důvod,“ prohlásila výkonná ředitelka Svazu Radka Vladyková.

Vedení této celostátní organizace obecních samospráv upozornilo ale hlavně na to, že v současnosti nefunguje potřebná a nevyhnutelná spolupráce a společné působení s vedením státu. „Potřebujeme mít právní jistotu, tedy úplné znění všech nařízení a opatření, která jsou k dnešnímu dni účinná. Nemáme čas vybírat ze současné „bramboračky“ to, co platí. Ztrácí se v tom jak starostové, tak i podnikatelé,“ upozornil předseda republikového Svazu měst a obcí a starosta Kyjova Lukl.

Zdroj: Hodonínský deník