Hlavní stránka Regiony Hlavní město Praha Praha vzpomíná na Miladu Horákovou a také rozjíždí projekty, které ji vyvedou z krize.

Praha vzpomíná na Miladu Horákovou a také rozjíždí projekty, které ji vyvedou z krize.

26. 6. 2020

Dobrý den, při pátečním souhrnu novinek z pražského STANu. 

Zítra, 27.6., uplyne 70 let od zavraždění Milady Horákové, což dnes v pražské dopravě připomínají autentické nahrávky ze soudního procesu a na veřejných budovách se objevuje její obraz. Tato strašlivá ukázka zneužití moci a likvidace neuvěřitelně statečné ženy, matky a političky nesmí být zapomenuta. Otřesná je jen sama představa, co vše musela prožívat, proti jaké síle, stála, jak vysoké musely být její morální a lidské kvality, jaký děs, bolest a strach, duševní i fyzické utrpení opakovaně překonala, aby nakonec zaplatila životem a stala se symbolem: 
 

Praha vzpomíná na Miladu Horákovou a také rozjíždí projekty, které ji vyvedou z krize.

Praha vzpomíná na Miladu Horákovou a také rozjíždí projekty, které ji vyvedou z krize.

 
Rada HMP
 
STANOVINY č. 6
Pročtěte si 6. letošní Stanoviny, kde za Prahu dostala tentokrát prostor pro prezentaci Troja z pera našeho místostarosty Tomáše Drdáckého, odhodlání znovu zakotvit v Senátu vyjádřil David Smoljak a seznámit se můžete také s naším programem pro Krajské volby 2020: http://www.starostove-nezavisli.cz/fmfile/0/kraje/PHA/STANOVINY%206-20%20praha.pdf
 
Anketa č. 6 
Jaký máte názor na postup v parlamentních volbách 2021?
 
 
V Praze jako doma
Projekt pro oživení cestovního ruchu v Praze startuje od prázdnin a bude k fungovat do konce září:
 
Novela tržního řádu bude platit od 1.1. 2021
 
Z gesce Petra Hlubučka
Petr Hlubuček se z Covidu dobře zotavuje, pracuje z domova, účastnil se i Rady a včera téměř dvouhodinového videokonferenčního jednání Krajského výboru, dnes klubu Spojených sil a plánuje a posouvá projekty, chystá témata na výjezdní zasedání Rady, které bude v půlce července: https://www.facebook.com/STANPetrHlubucek/photos/a.1981656458525696/3476857815672212/?type=3&theater
V4 volí společný postup z pandemické krize s ohledem na ekologii a klimatický závazek: https://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/tiskovy_servis/tiskove_zpravy/primatori_hlavnich_mest_v4_obnova_po.html
 
Z gesce Hany Kordové Marvanové
Pomalu se blíží poslední předprázdninové zastupitelstvo, kam Hanka chystá tři důležitá témata: expozice Muzea paměti XX. století, dostupné družstevní bydlení a návrh kompenzace propadu příjmů krajům, což je společná iniciativa dalších krajů a Sdružení místních samospráv, k níž se připojí díky naší radní i Praha. "Jsem velmi ráda, že jsme se dnes na koaliční radě jednomyslně shodli na tom, že obě paměťové instituce budou sídlit na Strahovském stadionu. V severní části Muzeum paměti XX. století, v jižní části Institut Paměti národa. Do doby rekonstrukce Strahovského stadionu bude sídlo Muzea paměti XX. století v Domě Pážat", uveřejnila Hanka v pondělí na svém FB, a pokud vše dobře dopadne, nemělo by nic bránit otevření expozice muzea v den výročí Sametové revoluce 17. listopadu.
Na zastupitelstvu bude Hanka prosazovat svůj velký slib - zasadit se o rozvoj dostupné bytové výstavby pro střední třídu, město si takovou výstavbu samo pohlídá jako podílník družstva a zajistí také cenovou dostupnost bydlení: 
"Příští týden bychom měli na Radě a na Zastupitelstvu schvalovat zásady Projektu Dostupné družstevní bydlení, které by mělo přinést obyvatelům Prahy možnost získat bydlení, jehož náklady budou o třicet procent nižší, než jsou tržní ceny v dané lokalitě. To je naděje pro rodiny s dětmi  i seniory, kteří často nedosáhnout na hypotéku", uvádí opět na svém FB.
 
Novinka od Anety ze třináctky
 
"Na Praze 13 jsem založila další virtuální klub Rodina. Symbolicky vznikl 1.6. 
Již v době nouzového stavu jsem se snažila pomáhat rodinám v hmotné nouzi, kde rodiče ztratili vlivem pandemie zaměstnání apod., a to díky skvělé spolupráci s Potravinovou bankou. Nově tak na radnici registrujeme rodiče samoživitele či rodiny v nouzi, kterým můžeme lépe nabídnout některou z forem potravinové pomoci či bonusů, akci od úřadu MČ.  Pokud máte takovou rodinu ve svém okolí, předejte jim, prosím, tuto informaci.

Děkuji.

Aneta" 

 
Komu již dnes děti zamávaly před očima poněkud zvláštním vysvědčením, přeji přívětivé zahájení prázdnin, a všem ostatním hezkou víkendovou letní pohodu!!
 
 
Vlasta Urbánková
krajská tajemnice Praha

Autor: Vlasta Urbánková